Je leert voldoende inzichten, basisvaardigheden en attitudes verwerven om een geschikte keuze te kunnen maken naar een vervolgopleiding in de studiegebieden Auto en Mechanica-elektriciteit.
Het pakket algemene vakken is beperkt, maar we besteden in de basisvorming voldoende aandacht aan taalontwikkeling en aan doelstellingen die je in staat moeten stellen om op een actieve manier deel te nemen aan de samenleving.Het hoofdaccent ligt bij de praktische vakken. In die praktijkvakken komen via ervaringsgericht en concreet werken heel wat facetten aan bod. Je leert de basistechnieken te verwerven om de functie van helper te kunnen uitoefenen bij: het construeren van mechanische constructies en onderdelen via het verspanen (frezen, draaien) van materiaal, het bewerken van plaat- en profielmateriaal via lassen en solderen; het monteren en demonteren van constructies en onderdelen via het herkennen en hun functie verklaren. Aandacht leer je hebben voor geschikt gereedschap om deze montage en demontagewerkzaamheden uit te voeren; het installeren van energiekringen via eenvoudige elektrische installaties.
Deze studierichting kan je volgen in: SJG.
Voor wie is deze richting?
Heb je interesse voor het bewerken van metaal en voor een praktische vorming, dan is basismechanica iets voor jou.
Later in de derde graad kan je via deze studierichting kiezen voor het beroep van lasser, frezer, draaier, automechanieker... Precisie en geduld zijn belangrijke eigenschappen in Basismechanica. Indien je uit het beroepsvoorbereidend leerjaar Metaal-Elektriciteit komt, dan behoor je tot de grootste keuzegroep. Ook andere leerlingen uit een basisoptie zijn zeker welkom. Als je in de eerste graad enkele technologisch-technische basisinzichten, -vaardigheden en -attitudes verworven hebt in het vak Technologische Opvoeding, dan ben je ook klaar om te starten in deze richting.
Wat na deze opleiding?
Je logische vervolgopleidingen zijn de studierichtingen Auto BSO, Werktuigmachines BSO, Lassen-constructie BSO, Bouwplaatsmachinist BSO (studiegebied Bouw) en in mindere mate Elektrische installaties BSO.
De overstap van de studierichting Basismechanica BSO (tweede graad) naar de studierichting Elektrische installaties BSO (derde graad) is niet zo evident. Je zal de leerstof over elektrische vorming goed moeten bijwerken.
Welke vakken volg je?
| Vak | Type |
3 de jaar |
4 de jaar |
|---|
| Katholieke godsdienst |
AV |
2 |
2 |
| Frans |
AV |
2 |
2 |
| Lichamelijke Opvoeding |
AV |
2 |
2 |
| Project Algemene Vakken |
AV |
6 |
6 |
| Energiekringen |
TV |
1 |
1 |
| Labo CNC |
TV |
1 |
1 |
| Mechanica |
TV |
1 |
1 |
| Technisch Tekenen |
TV |
2 |
2 |
| Technologie |
TV |
3 |
3 |
| Toegepaste Informatica |
TV |
1 |
1 |
| Praktijk Mechanica |
PV |
13 |
13 |
| Totaal | |
34 |
34 |